Alper Giray URHANOĞLU

Yapımcı

Aslen İnşaat Yüksek Mühendisidir. Çocukluk yıllarından itibaren, kısa hikayeler ve ilerleyen yıllarda da roman ve senaryolar yazmaya başlamış, yazdıklarını okuyanlardan övgüler almıştır.


Çocukluk aşkı olan Sinema Filmi çekme hayaline, 2009 senesinde kurduğu Film Yapım Şirketi ile senaryosunu da kendisinin yazdığı ASİMETRİK isimli 2010 yapımı sinema filmini çekerek kavuşmuştur.


2011 yayınlanan GÖLGE KAPANI isimli ilk romanı, okuyuculardan büyük övgüler almış, ilk baskısı kısa süre içerisinde tükenmiştir.


Şu an yeni sinema filmi üzerine çalışmalarını ve hazırlıklarını sürdürmektedir.


Ankara'da Sinema alanında çalışmalar yapmakta ve Ankara'da Sinemacılığın gelişmesi için çalışmalarda bulunmaktadır. Halen sahibi olduğu inşaat, hukuk danışmanlık ve prodüksiyon şirketleri ile iş hayatına devam etmektedir.

Yazmış olduğu senaryolar birçok yapımcı ve yönetmenin ilgisini çekmiş olmasıyla beraber, bunları şu an kendi çekmeyi planladığı sinema filmleri için bekletmektedir. İçindeki çocuğun ölmesine izin vermeden, yeni roman ve film senaryoları üzerine çalışmalarını da sürdürmeye devam etmektedir.